Anasayfa Suudi Arabistana İhracatta Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Yolları Semineri

Suudi Arabistana İhracatta Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Yolları Semineri

Sayın Üyemiz,


Bilindiği üzere, bir süreden beri Suudi Arabistan pazarında ihracatçılarımız zorluklarla karşılaşmaktadır. Türk ürünlerinin gümrüklerdeki bekleme süreleri birkaç ayı bulabilirken bu süreçte uygunluk değerlendirme uygulamalarının gereğinden daha sıkı yapıldığına ve daha önceden sorun olmayan basit kusurların mahrece iade nedeni olabildiğine dair şikayetlerin de arttığı ve son dönemde mahrece iadelerde de artış meydana geldiği Ticaret Müşavirliğimiz tarafından yakın zamanda iletilmiştir.


Bu çerçevede, 24 Mart 2021 tarihinde, 10.00-11.00 saatleri arasında, “Zoom Video Konferans” uygulaması aracılığıyla “Suudi Arabistan’a İhracatta Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Yolları” konulu online bir seminer düzenlenecektir. Söz konusu seminer Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sn. Adem YAZICI ile Ticaret Uzmanları Sn. Doğan BOZDOĞAN ve Sn.Mustafa Oğuzhan KORKMAZ tarafından gerçekleştirilecek olup, firmalarımızın Suudi Arabistan’a ihracatta yaşadığı sorunlara ilişkin soruları cevaplandırılacaktır.


Başvuruların sadece internet aracılığıyla kabul edildiği söz konusu seminere katılabilmek için https://zoom.us/webinar/register/WN_zXflnQjgR6CQyR2FCQ9zXg adresi üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir.


Saygılarımızla,

İsmail ÖZTÜRK

PAYLAŞ: